top
logo

Zasoby Pomocy Społecznej

Zamówienia publiczne


PDF Drukuj Email

 

"Święta tuż tuż" - warsztaty plastyczne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

W dniu 19 grudnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bytowie odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej, zorganizowane przeprowadzone przez Asystentki Rodziny zatrudnione w Ośrodku: Panie Aleksandrę Szymaniuk i Annę Piszczatyn.

W warsztatach uczestniczyło 18 osób z rodzin objętych wsparciem asystentów rodziny, rodzice i dzieci w wieku 2 - 15 lat. Do dyspozycji były wycinanki, bombki styropianowe, patyczki, artykuły pasmanteryjne, rękodzielnicze i inne. Przy wspólnym kolędowaniu rodziny wykonywały piękne ozdoby świąteczne. Twórczość uczestników była bardzo różnorodna, wykorzystywano różne techniki plastyczne oraz poznawano nowe, nieznane dotąd. Czas spędzony wspólnie umocnił więzi emocjonalne pomiędzy członkami rodzin, w szczególności w relacji rodzic ? dziecko. Poznanie nowych technik pozwoliło na pobudzenie kreatywnego myślenia oraz rozwinęło sprawność manualną. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały ozdoby, takie jak:

  • wszelkiego rodzaju bombki
  • choinki z patyczków do lodów
  • bałwanki z wacików kosmetycznych
  • mikołaje, aniołki z kolorowego papieru.

Ozdoby świąteczne zawisły na wspólnie ubranej choince stojącej przy pokoju asystentów, śmiechu i radości nie było końca.

 

 

...

Reklama
Reklama
Reklama

Pomoc prawna


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla colourful template advanced hosting (video) Valid XHTML and CSS.